Jaké jsou nejlepší aplikace na počítání kalorií?

Plavková sezóna je tu, což je pro mnohé skvělá motivace pro shození přebytečných kil. Čím dál větší popularitě se i kvůli tomu těší nejrůznější aplikace na počítání kalorií. Správná cesta ke snížení váhy a obecně i k lepšímu zdraví totiž kromě potřebného pohybu souvisí i s úpravou kalorického příjmu. Jaké ale ty nejpopulárnější? Na to se podíváme v tomto článku.

Hlídání pestrosti a vyváženosti stravy je pro mnohé osoby po celém světě už prakticky denním chlebem. Někteří hlídají příjem makroživin, jiní se snaží o počítání kalorií, další naopak volí cestu diet a půstů. K tomu všemu se ale ideálně hodí i moderní technologické vychytávky, mezi kterými dominují i potřebné aplikace. V tomto článku se podíváme na tři, které se momentálně těší v České republice obrovské oblibě.

Kalorické tabulky

kalorické tabulky

Už několik let jsou pro řadu lidí číslem jedna Kalorické tabulky. Vývojáři se zaměřovali hlavně na to, aby práci s nimi zvládl opravdu každý. Kalorické tabulky fungují tak, že umožňují pohodlné a efektivní nastavení cílů. Skvělou vychytávkou je ale i skenování čárových kódů z obalů.

On-line verzi kalorických tabulek a odkazy na mobilní aplikace najdete na kaloricketabulky.cz

<犀利士 !– wp:paragraph {„fontSize“:“large“} –>

Calory

Calory

I na českém trhu se ale velké oblíbenosti těší i zahraniční produkty. Zvláštní postavení má mezi nimi aplikace Calory, která je představitelkou rychlého a poměrně jednoduchého přidání potřebných záznamů o přijatých potravinách. Aplikace Calory funguje tak, že poskytuje užitečné přehledy, uživatelé mají povědomí i o přijatých tekutinách a makroživinách.

Odkazy na stažení aplikací najdete na calory.app

Yazio

Zapomenout nesmíme ale ani na aplikaci Yazio. Její předností je jednoduché vytvoření individuálního plánu, a to na základě konkrétně stanovených cílů. V samotné aplikaci je k využití také časomíra pro případný půst. Vychytávkou je ale i počítání kroků nebo vedení záznamu o absolvovaných pohybových a fitness aktivitách, které jsou na cestě k ideální váze prostě a jednoduše nezbytné.

Aplikaci si můžete stáhnout na yazio.com

A co vy? Používáte i jiné aplikace na počítání kalorií, na které jsme v našem výčtu zapomněli? Dejte nám vědět.